bu site yalnızca meyva / yemiş yemenin çevresel etkileri üzerine bilgi vermektedir

Yazan Tolun Cerkes                           

Meyve ile yemişlerin bedenimize yalnızca enerji ile besin değil bunun çok ötesinde katkı sağladığına inanıyorum. İyi kalite taze meyvelerle beslendiğinizde kişisel deneyimlerine göre uçabilirsiniz!

 Yalnızca meyve ile yemiş yediğim bazı zamanlarda kendimi daha önce hiç hissetmediğim derecede güçlü, yaşam dolu hissettim. Bu bilim adamları tarafından belirtilen bir çeşit biyo foton enerjisi miydi? Kuşların güneş panellerine benzeyen saydam tüy kökleriyle Güneş'ten doğrudan enerji alma yetenekleri varsa da insanların güneşten enerji alma yetenekleri kısıtlıdır. Anladığım kadarıyla, Biyo fotonlar yapraklar tarafından Güneş ışığının özümsenmesiyle iletilmektedir. İşte meyva ile yemişlerdeki bu özlerdir ki bizi bu denli canlı hissetirir. Ayrıca meyve ve taze yemiş içerdikleri özsuları nedeniyle sistemimizi tıkamadan geçip giderken bedenimize kullanması için daha etkin bir enerji sistemi sağlarlar. Biyo fotonlar kanser gibi bazı hastalıkların iyileşmesi için inanılmaz yararlar sağlayabilirler.

Bunun da ötesinde insanların yalnızca meyve ve yemiş yediği bir yeryüzü düşleyin. Bu enerjik, sağlıklı bir yaşam süren insanların, meyve ve fıstık ağaçlarından beslendiği sağlıklı bir bolluk içinde yaşayan bir toplumun oluşmasına neden olacaktır. Meyve ile yemiş ağaçları havayı temizleyecek, nesli tükenmekte olan yaban hayvanları için uygun yaşama ortamı sunan ağaç toplulukları ile bir güzelliğe dönüşecektir.

Biz sadece meyve ve kuruyemiş yemenin başladığınızda farkı çok hızlı bir şekilde hissedeceksiniz. Bir enerji dalgası ile bir bütünlük hissi bütün bedeninize yayılacaktır. Bunun bir yararı da yaşamak için hayvanları öldürmediğinizi düşündüğünüz için psikolojik olabilir. Et yediğimizde diğer et yiyenlerle birlikte bir zincir tepkimeyi başlatarak oralarda bir yerde yüzünü hiç görmediğimiz bir hayvanın ölümüne yol açtığımızı bir sır haline getirmenin gereği yoktur.

Yeryüzünde insan sayısının aşırı artması, yanlış yemek yeme alışkanlıklarımız ormanlarla birlikte içinde yaşadığımız doğru çevresel koşulların yok olmasının başlıca nedenidir. Hayvanların aşırı derecede otlatılması ile birlikte tahıl üretimi ağaçların büyümesi için gerekli bitki örtüsünün oluşmasına engel olmaktadır. Bu da aynı zamanda verimli toprakları sürükleyip, götürdüğünden toprakları verimsizleşen köylerden kentlere doğru göçü  arttırmaktadır. Bu da içlerinde daha çok çevresel sorun, daha çok sosyal problemler yaratan biz insanları doğadan koparan çok büyük kentlerin oluşumuna yol açmaktadır. Oysa ki insan bedeni bu tür şehirlerde oturgan yaşamlar sürmeye alışık değildir. Kanser, kalp hastalıkları ya da osteoporoz gibi yozlaşmış hastalıklar bizleri içimizden vurmakta, acı çekmekteyiz.

Meyvataryan yaşam tarzı meyva ağaçlarının artmasına yol açarak küresel ısınmayı durdurabilecek, dünyayı kurtarabilecek bir plan olabilir. Bu yalnızca ağaçlardan meyva toplamaya, onları yemeye, onların tohumlarını etrafa saçmaya dayanan bir yaşam biçimidir. Bunu yaparak meyva ağaçlarını herhangi bir alete gerek duymadan heryere yayarız. Böyle olunca da besinleri işleme, pişirme, hatta güç bulaşık yıkama işlemleriyle doğaya zarar vermemize de gerek kalmayacaktır.

Zeki Tamer Bey

"İnsan bedeninin yemeğe ihtiyacı yoktur, beden hareket ettikçe yaşar hareket durduğunda ölür'' derdi, 92 yaşında ölen Zeki Tamer bey. Bu eski meyvataryan, atlet, yüzme öğretmeni 90 yaşındayken bile 100 metreyi 14 saniyede koşabiliyordu. Aşağıda kendisinin bazı yazılarını görüyorsunuz. Başka bir sözü ''İnsan kendine sahip olmadığı sürece bütün yeryüzüne sahip olsa neye yarar?''

bu site içerisinde gerekli olabilecek bazı bölümler

Son Anadolu Panteri - Şimdi Anadolu Kaplanının avının yasaklanması çok geç görünüyor. Türkiye'deki diğer tehlike altındaki türleri korumak için Türk hükümetinin yasak avcılığı daha iyi denetleyebilmesi için avcılığı bütünüyle yasaklaması gerekmektedir. (Türkçe, İngilizce, Rusça)

Organik Atıklardan Gübre Elde Edilmesi Kompostlama - Organik çöplerin yeniden değerlendirilerek gübre haline getirilmesi konusunda Greenpeace için Brüksel belediyesinin bir kitapçığından yaptığım çeviri

Osmanlı Paşası Abidinpaşa - Dedemin annesinin babası olan Osmanlı veziri Abidinpaşa

http://www.privatetourturkey.com   Türkiye'de yaptığım kişiye özel turlar.

http://www.cappadocialodge.com   Kapadokya'da Vejetaryan yiyecekler sunduğum konukevi.

http://www.privatetournewzealand.co.nz   Yeni Zelanda'da yaptığım özel turlar.

yararlı linkler

www.privatetourrussia.com Rusya federasyonu ile komşu ülkelerde özel turlar.

http://turkbirligi.weebly.com Türklerin nasıl müslüman oldular?